Надихаючі кейси бізнесу під час війни: Honey та «Завертайло»

Про роботу під час війни, новий заклад та допомогу ЗСУ

За даними «Опендатабот» понад 5 тис. малих та середніх бізнесів було закрито з початку війни. Адже до усім відомих ризиків на кшталт інфляції, перерв у виробництві, зменшення попиту, додались ракетні обстріли, вимкнення електроенергії, зниження платоспроможності населення, зростання цін та навіть можливість окупації.

Але є й ті, хто попри всі загрози продовжує боротись, розвиватись, пристосовуватись до нових умов й продовжувати робити свою справу. Прикладом такого бізнесу є кафе-кондитерська Honey, пекарні «Завертайло» та їх власники Анна та Станіслав Завертайло.

Надихаючі кейси бізнесу під час війни: Honey та «Завертайло»

Фото: https://www.instagram.com/anyzza

З першого тижня війни вони продовжували робити те, що вміють – готувати, годувати та допомагати ЗСУ. А вже в березні команда «Завертайло» та Honey відновила роботу закладів.

Як заклади пристосувались до нових умов?

  • Готували «підвішену» каву для ЗСУ та ТрО. Кожен користувач з будь-якої точки світу міг оплатити каву та солоденьке для наших захисників, а «Завертайло» та Honey люб’язно їх пригощали.
Ти підвішуєш для них каву та солоденьке, а вони підвішують для тебе орків

Фото: https://www.instagram.com/zavertailo.kyiv

  • На Пасху пекли «підвішені» паски, крашанки та відвозили їх захисникам.
На Пасху пекли «підвішені» паски, крашанки та відвозили їх захисникам

Фото: https://www.instagram.com/zavertailo.kyiv

  • Створювали та продовжують створювати тематичні десерти, частина коштів з яких йде на відновлення трофейної техніки до фонду Притули. Станом на вересень 2022 року було перераховано 600 тис. грн.
ЗСУ

Фото: https://www.instagram.com/honey_cafe

  • Разом з GUNIA створили колекцію цукерок-півників, як символ того самого півника з Бородянки, який встояв під ракетним ударом.
    Частина коштів з кожної такої коробки також відраховується на відновлення трофейної техніки до фонду Притули.
    За квітень було продано 621 набір Півників та відраховано 51 050 тис. грн до фонду.
Разом з GUNIA створили колекцію цукерок-півників, як символ того самого півника з Бородянки, який встояв під ракетним ударом

Фото: https://www.instagram.com/honey_cafe

  • Разом з UNITED24 Honey створили цукерки у вигляді винищувача F-16, бавовни та літери «Ї». 50% з продажу яких спрямовується на підтримку Сил оборони України.
Разом з UNITED24 Honey створили цукерки у вигляді винищувача F-16, бавовни та літери «Ї». 50% з продажу яких спрямовується на підтримку Сил оборони України

Фото: https://www.instagram.com/honey_cafe

А наприкінці квітня 2023 року Анна та Станіслав відкрили другий  «Завертайло» на Софіївській площі, де 100%  виручених коштів з дня відкриття перерахували сім’ям постраждалих в Умані та на підтримку ЗСУ (понад 120 тис. грн).

Honey та «Завертайло» – це приклад незламного українського бізнесу, який не тільки вистояв попри усі загрози, а й зміг розвиватись, масштабуватись та продовжувати підтримувати економіку України.