Як знайти ідею для бізнесу?

Розповіли про 6 кроків, щоб допомогти тобі знайти ту саму бізнес-ідею й відкрити власну справу.

Кожен проєкт, стартап, бізнес починається з ідеї. Здебільшого для її пошуку ми застосовуємо більш хаотичний та творчий підхід — і  в певний момент вона таки з’являється, але так не завжди трапляється. Інколи цей процес може займати довгий проміжок часу, якщо шукати ідею наосліп.

Як та де можна знайти бізнес-ідею, якщо вже маєш бажання втілювати щось?

Розберемо покроково як цей процес можна зробити неважким та цікавим.  

Крок 1. Усвідомте, що всі ідеї навколо вас.

Часто наш прогрес призупиняють не брак певних навичок чи неспроможність щось зробити, а сама віра в ці факти. Тому спершу необхідно усвідомити, що та сама бізнес-ідея знайдеться, тільки треба докласти трохи зусиль для цього.   

Стіл, джинси, кока-кола та й багато чого іншого навколо нас — це все чиїсь ідеї, їх мільйони, тому є безліч варіантів знайти або ж придумати ще одну. 

Крок 2. Почніть пошуки з себе.

У вас точно є певні мрії, навички, хобі та сфери, в яких ви – експерт. Дослідіть це. Проаналізуйте в чому ваші сильні сторони, що є для вас цінним та важливим, що цікаво саме вам.

Зробити це можна, поставивши собі декілька запитань: 

 • що мені приносить задоволення?
 • що мене цікавить?
 • з якими питаннями до мене найчастіше звертаються мої друзі та колеги? 
 • що я роблю найкраще?

Можливо, ви завжди обожнювали доглядати за квітами або проходити різні квести? Знайдіть те, що відгукується саме вам.

Відповіді на такі запитання вже і будуть фундаментом ваших ідей. Феномен самопізнання у тому, що речі, які ви відкриваєте в собі вже у вас є і скоріш за все будуть надалі, незалежно від обставин. 

Не думайте про те, що це нікому не потрібно, чи не буде комусь цікавим, бо це може вас відштовхнути від справді хорошої бізнес-ідеї.

Крок 3. Шукайте зовні.

Гляньте на те, що вас оточує, що є зараз актуальним та важливим. Вивчіть, що і чому зараз є трендовим, про які проблеми у світі вже говорять.

Проаналізувати це також допоможуть всього декілька запитань:

 • які тренди та проблеми зараз у світі? 
 • чому вони стали або не стали актуальними? 
 • які проблеми я б хотів/-ла розв’язати? як я можу це зробити?  
 • чого мені не вистачає в тій, чи іншій сфері? 
 • з якими проблемами я стикаюся? як їх можна вирішити?

Можливо, ви веган і вас дратує, що поблизу немає закладу з їжею, де враховуються ваші харчові потреби? Або ж ви завжди забуваєте вчасно купляти лінзи для своїх очей? 

Відповіді на ці запитання ще більше наблизять вас до пошуку саме тієї бізнес-ідеї. 

Креативу тут також трохи не завадить. Подумайте як рішення на певні проблеми можуть бути інноваційними. Можливо, ви маєте ту саму чарівну паличку всередині себе, яка б розв’язала певне питання так, як цього не зробить ніхто інший.

Крок 4. Поспостерігайте за іншими.

Досвід інших бізнесів чи людей також можуть вас надихнути. Подумайте, які компанії є для вас цікавими, здаються успішними чи з яких ви б хотіли брати приклад. Поцікавтеся історією їх виникнення, їхнім досвідом: перемогами та поразками – за можливості можете й поспілкуватися із людьми, що створили це

Крок 5. Почерпніть нового досвіду.

Ідеї можуть ховатися у різних кутках нашої свідомості. Тому необхідно розширювати її межі, щоб дійти до найпотаємніших закутків. Як це можна зробити? 

 • почніть читати нові книги різних жанрів: художні, класичні, бізнесові
 • подорожуйте або робіть різні нові справи, щоб відчувати яскравий спектр емоцій

Подорожуючи, ви можете побачити, що в інших місцях є зручніший сервіс чи певні послуги. Дізнавшись про це, маєте можливість застосувати схожі механізми для розв’язання проблем там, де ви проживаєте. 

Ці невеликі кроки можуть наштовхнути на цікаву ідею, що стане несподіванкою для вас самих.

Крок 6. Запитайте в інших про їхні потреби.

Опитайте ваших друзів та знайомих про проблеми, які їх дратують, але це можна було б легко вирішити, про їхні зацікавлення та важливі для них речі. Це також може стати поштовхом для вашої бізнес-ідеї. 

Можливо, у ваших декількох друзів є проблема із зручним сервісом для перегляду фільмів абощо? Відповіді можуть стати несподіваними та схожими й це допоможе визначити незакриті потреби інших. 

Усі ці та інші інструменти пошуку бізнес-ідеї ми практикуємо на власній онлайн-програмі по створенню власної справи Startup Challenge!

На програмі ми даємо знання про інструменти для пошуку ідеї, створенню бізнесу та вивід його на ринок. Тому якщо маєте бажання створити бізнес, починайте з малих кроків і не бійтеся помилок!